Ściany lakiernicze suche pochłaniające opary lakiernicze

Ściany  lakiernicze NESTRO , ekoinnowacja  która się opłaca!

Firma NESTRO w każdej sytuacji realizowania swoich  inwestycji w obszarach związanych z lakierowaniem oferuje doskonale zorganizowane, optymalnie dopasowane i wydajne ściany  lakiernicze  umożliwiające racjonalizację procesów pracy. Firma zapewnia konkretne know-how, całościowe zaplecze techniczne oraz pełne zaangażowanie w każdy projekt  techniki  lakierniczej.

 Za sprawą stworzenia linii ścian lakierniczych typu: LACKY 1616  oraz  NFW 2020 , firma NESTRO może zaoferować klientom optymalne stanowiska do pracy przy lakierowaniu  powierzchni na  wysoką  jakość. Każdy z tych produktów stworzony jest zgodnie z know-how, jaki posiada firma i oferuje pełen zakres korzyści wynikających z ich stosowania. Już ściana  lakiernicza typ LACKY  jest w stanie zapewnić pożądaną jakość pracy przy pracy z wymagającymi powierzchniami, a nawet spełnić wyższe wymagania jakościowe. System ten przeznaczony jest dla klienta, dla którego ważny jest koszt. Z kolei ściana lakiernicza typ NFW zaprojektowano dla konsekwentnie oszczędzających energię przy zachowaniu optymalnej jakości stanowiska pracy.

Oszczędności i ekologia

NESTRO zapewnia, że koszty inwestycji poczynione w obsługiwanych przez firmę zakładach zwracają się bardzo szybko. Co więcej, nakłady na infrastrukturę obniżone są od samego początku. Zastosowanie odpowiednich urządzeń pozwala na uzyskanie oszczędności energii rzędu do 30%. Dodatkowe oszczędności uzyskuje się dzięki zapobieganiu biernej konsumpcji energii poprzez  zastosowanie klap pneumatycznych na rurach  wylotowych i stojaków na pistolety z pneumatycznym zamykaniem klap  po  odłożeniu pistoletu.

Zastosowanie technologii NESTRO  znacząco ułatwia radzenie sobie z rozpylonymi w powietrzu substancjami. Rozwiązanie NESTRO sprawdza się w produkcji  podzespołów o wyższym  połysku, pozwala na obróbkę elementów różnej wielkości zapewniając stale niezmienną, gwarantowaną jakość. Technologia umożliwia nieskrępowaną pracę na  stanowisku, zapewniając stałą i równomierną filtrację powietrza.

Oferowane ściany lakiernicze  umożliwiają  nie tylko przyspieszenie procesów środowiska pracy, ale również poprawiają  jego jakość, ogranicza poziom stresu i podnoszą wydajność. Spodziewane korzyści to nie tylko oszczędności dochodzące do 30%, ale również zoptymalizowane procesy i efektywniejsza praca.Poprawione zostają procesy schnięcia, uzyskuje się niezawodną jakość i bardzo długą żywotność, a wszystkie filtry wymienia się łatwo.

Firma NESTRO posiada już  38  letnie doświadczenie w dziedzinie konstrukcji systemów odpylania i  lakierownia dla  zakładów produkcyjnych, dzięki temu oferuje pewne i sprawdzone systemy.

 Ściana lakiernicza NESTRO  typ LACKY

Urządzenia tego typu posiadaja standardowo wbudowany u góry  na scianie specjalny wentylator zapewniajacy  bardzo dużą wydajność , wyposażony w  silnik z zabezpieczeniem przeciw eksplozyjnym, dodatkowym atutem urządzenia jest mały hałas . Sciana posiada na całej powierzchni suchy filtr wykonany na bazie specjalnego włókna szklanego, który ma zdolność  absorbcji do 4700 mg/m2 i skutecznosci separacji 98 - 99 %.

Mata filtracyjna z włókna szklanego ma o wiele dłuższą żywotność  od filtrów kartonowych, jest bezpieczniejsza w eksploatacji, można ja w łatwy sposób regenerować – czyszcząc  sprężonym powietrzem, co nie jest możliwe przy zastosowaniu filtra kartonowego.

Ściana lakiernicza sucha  typ  Lacky 1616

- powierzchnia robocza 1600x1600 (l x h),

- głebokosc sciany lakierniczej 800,

- wentylator z zabezpieczeniem przeciw eksplozyjnym o mocy 2,6 kW, zamontowany na scianie lakierniczej,

- wydajnosc wentylatora ok.7000 m3/h,

- tkanina filtracyjna zielono-biała zamontowana wewnatrz sciany w kasetonach,

- całkowita wysokosc 2850 mm

- kruciec wylotowy Ø 350

- dwa ekrany boczne o szerokości  800 mm każdy.

 Ściana lakiernicza NESTRO  typ NFW 2020

Urządzenia te posiadają standardowo wbudowany wewnątrz specjalny wentylator

zapewniający: bardzo duża wydajność z zabezpieczeniem przeciw eksplozyjnym, mały hałas zapewniający duży komfort pracy obsłudze, przysłonięty ściankami profilowymi (podwójne żaluzje metalowe), które odseparowują 70 - 80 % lakieru z powietrza.

Następnym elementem umieszczonym bezpośrednio za żaluzjami metalowymi jest suchy filtr wykonany na bazie specjalnego włókna szklanego, który ma zdolność absorbcji do 4700 mg/m2 i skuteczności separacji 98 - 99 %.

Mata filtracyjna z włókna szklanego ma o wiele dłuższą  żywotność od filtrów kartonowych, jest bezpieczniejsza w eksploatacji, można ja w łatwy sposób regenerować - czyszcząc sprężonym powietrzem, co nie jest możliwe przy zastosowaniu filtra kartonowego.

Ściana lakiernicza sucha typ NFW 2020

- powierzchnia robocza 2000x2000 (l x h),

- głębokość ściany lakierniczej 900,

- wentylator z zabezpieczeniem przeciw eksplozyjnym o mocy 2,2 kW,  zamontowany wewnątrz ściany lakierniczej,

- wydajność wentylatora 8500 m3/h,

- komplet żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych – metalowych,

- tkanina filtracyjna zielono-biała zamontowana wewnątrz ściany za żaluzjami  metalowymi,

- całkowita wysokość 2150 mm

- kruciec  wylotowy Ø 400

- dwa ekrany boczne o szerokości  500 mm każdy

 

 

kontakt

logo Nestro

Stare Olesno
ul: Kolejowa 2
PL 46-300 Olesno

34/35 09 801
34/35 05 310
info@nestro.pl

formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana
OK

Korzystamy z plików cookies

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj