Dzień odkrywców zawodów w NESTRO

NESTRO stawia na nowatorskie rozwiązania, dlatego we współpracy z doradcą zawodowym p. Anną Hiller-Janik, przygotowany został projekt „DZIEŃ ODKRYWCÓW ZAWODU”, czyli innowacyjne lekcje doradztwa zawodowego.

W dniu 07.03.2016 uczniowie klas III i II z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie uczestniczący w wyjeździe zostali przydzieleni do poszczególnych działów w firmie aby poznać środowisko i specyfikę pracy w zawodach takich jak inżynier projektu, konstruktor, ...spawacz ,elektryk, operator maszyn CNC , magazynier, logistyk.
Uczestniczyli też w przerwach śniadaniowych i obiadowych, co sprawiło, że jeszcze bardziej poczuli się w firmie jak w domu. Bardzo ciekawe było to , że uczniowie nie chcieli odejść od obserwowania pracy a również zapomnieli zupełnie o fakcie, że podczas wizyty w firmie nie posiadali telefonów komórkowych.
Nestro to przedsiębiorstwo rozwijające się nie tylko pod kątem technicznym ale i dbające o utożsamianie się ze środowiskiem lokalnym . Właśnie dlatego szukając pracowników ,postawiono na kontakt ze szkołami, takimi jak gimnazja, których uczniowie są na etapie kształtowania swojej świadomości zawodowej i odkrywają swój potencjał zawodowy i ofertę lokalnego rynku pracy. Taka idea pozwala młodym ludziom utożsamić się z firmą, oraz wybrać właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego.
Po przyjeździe do szkoły uczniowie wzięli udział w ankiecie podsumowującej wyjazd, gdzie wspólnie stwierdzili, że taki sposób poznania zawodu to rewelacyjny pomysł, w dodatku ich wnioski pozwalają na wysnucie hipotezy ,że tego rodzaju inicjatywa powinna zostać rozpowszechniona i możliwe, że uwzględniona w programie edukacyjnym dla uczniów gimnazjów. Dzięki identyfikacji z miejscem pracy, uczniowie mają możliwość odnaleźć swoje zainteresowania i pasje a dodatkowo młody człowiek może poczuć się potrzebny i akceptowany w zupełnie nowym środowisku.

 577f625f3a9d1.JPG

kontakt

logo Nestro

Stare Olesno
ul. Kolejowa 2
PL 46-300 Olesno

34/35 09 801
34/35 05 310
info@nestro.pl

formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana
OK

Korzystamy z plików cookies

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj