III edycja Dni Odkrywców Zawodów w NESTRO

01.12.2017 odbyła się kolejna już edycja "Dni Odkrywców Zawodów" -czyli innowacyjnej praktyki dydaktycznej opracowanej przez NESTRO Group w Starym Oleśnie przy współpracy ze Szkolnymi Ośrodkami Kariery mieszczącymi się w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 w Oleśnie i Panią Anna Hiller-Janik. 10 wyselekcjonowanych przez doradcę zawodowego uczniów mogło uczestniczyć w obserwacji elementów pracy na interesujących ich stanowiskach. Uczennica Karolina Respondek z klasy IIId współuczestniczyła w obserwacji pracy na stanowisku księgowego, tak jak jej kolega z klasy IIc -Marek Wieczorek. Ola Czarnecka,IIId obserwowała pracę logistyka i specjalisty ds sprzedaży. Mateusz Zolisz, uczeń klasy IIId gimnazjum zafascynowany okazał się pracą konstruktora, a jego koledzy Aleksander Sykulski,klasa IIId i Łukasz Brodacki, klasa IIc poznali elementy pracy na stanowisku projektanta. Dwóch uczniów klasy III -Kevin Brzenska-klasa IIIa i Dawid Szukała-klasa IIId zafascynowanych pracą na stanowisku elektryka mogło obserwować jak przebiega dzień pracy, gdzie montowane są szafy sterownicze do budowanych w NESTRO systemów odpylających. Jonasz Weber,klasa IIIa oraz Kamil Janik klasa IIIe marzą , by w przyszłości opanować technikę obsługi maszyn CNC, więc mogli dowiedzieć się, od ich operatorów, jakie umiejętności potrzebne są w pracy na tym stanowisku.

"Dzień Odkrywców Zawodów" w tym roku przyniósł uczniom jeszcze jedną niespodziankę i możliwość pogłębienia wiedzy o nowych zawodach potrzebnych na rynku pracy. 
Uczniowie wzięli udział w wyjątkowej niespodziance, przygotowanej przez NESTRO oraz firmę Digital Holding. Zapoznali się z prezentacją najnowszych osiągnięć technologicznych i produktowych marki dotyczących ekoinnowacyjnych urządzeń odpylających w wirtualnej VR i rozszerzonej rzeczywistości AR, co zrobiło ogromne wrażenie.
Ucznowie mieli okazję zobaczyć urządzenia NESTRO lewitujące podczas pracy, mogli też pobrać (IOS,ANDROID) na telefon lub tablet aplikację NESTRO, która zrewolucjonizowała obszar postrzegania i prezentacji urządzeń oraz ich ruchu i zobaczyć urządzenia w rozszerzonej rzeczywistości AR.
Wirtualna Rzeczywistość VR w oparciu o grafikę trójwymiarową 3D, dzięki okularom VR, odcięła uczniów od bodźców zewnętrznych i dzięki temu mogli się stać uczestnikami wykreowanego świata wirtualnego, który przeniósł ich do silosu z wygarniaczem i ślimakami wyładowczymi, wentylatorów transportowych i modułowego filtra podciśnieniowego! 
Zobaczyli pożar w silosie i sposoby na jego zapobieganie, mogli również zobaczyć moment powstawania iskry w rurociągu transportowym i natychmiastową reakcję dzięki technologii tej firmy, poprzez zastosowanie systemu gaszenia iskier.

Uczniowie , dzięki Digital Holding mogli poznać tajniki zawodu projektanta wirtualnej rzeczywistości jak również programisty.

Tego typu wrażenia i sposób zdobywania wiedzy są bezcenną dla młodzieży lekcją. Możliwość poznania firmy oraz branży, które są interesujące dla uczniów w wymiarze praktycznym to szansa na wybór odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i doradcy zawodowemu za aktywny udział w kolejnej edycji Dni Odkrywców Zawodów.

kontakt

logo Nestro

Stare Olesno
ul. Kolejowa 2
PL 46-300 Olesno

34/35 09 801
34/35 05 310
info@nestro.pl

formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana
OK

Korzystamy z plików cookies

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj