Filtry pośrednie i przeciwprężne

W filtrach pośrednich NESTRO surowy gaz usuwany jest w sekcji zasysania. Oczyszczone powietrze może być doprowadzone z powrotem do pomieszczeń roboczych.

Filtr pośredni NESTRO ma tą zaletę, że można go rozbudować do rozmiarów odpowiednich dla przepływu powietrza 200.000 m2 /godz., ponieważ składa się z pojedynczych modułów, które w każdej chwili mogą być powiększone.

Jeżeli filtr pośredni wyposażony jest w system przeciwprężny NESTRO (wytrząsanie plus powietrze spłukujące), to zapewniona jest praca w trybie ciągłym. Wówczas filtry przeciwprężne są dodatkowo wyposażane w układ powietrza „spłukującego” filtr w celu jego stałego oczyszczania. Każdy element filtra jest podczas oczyszczania oddzielany jako osobna komora. Dzięki temu filtr jest gotowy do pracy przez 24 godziny bez przerwy!

W przypadku tej kombinowanej techniki klap powietrza „spłukującego“, węże filtracyjne są przedmuchiwane powietrzem od zewnątrz do wewnątrz. Motoryczne oczyszczanie ma charakter wspomagający. Powietrze spłukujące jest pobierane z suchego powietrza zwrotnego, ponieważ w przypadku zasysania powietrza zewnętrznego węże filtracyjne zostałyby zatkane przez wilgoć.Podczas wytrząsania nie dochodzi do kontaktu węży filtracyjnych z obudową, dlatego nie występują zjawiska zużycia na skutek wibracji.

kontakt

logo Nestro

Stare Olesno
ul. Kolejowa 2
PL 46-300 Olesno

34/35 09 801
34/35 05 310
info@nestro.pl

formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana
OK

Korzystamy z plików cookies

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj