Separatory

Separatory służą do oddzielania i dalszego różnicowania lekkich frakcji pobieranych ze strumienia materiału (np. lekkie frakcje folii i papieru). Nawet materiały takie jak taśmy wideo i taśmy do trasowania są tu oddzielane bez problemów. Separator podzielony jest na strefy nad- i podciśnieniową.

W strefie podciśnienia materiał, który ma zostać odseparowany, zostaje zassany i wprowadzony do komór rotora śluzy. Obroty rotora śluzy można płynnie regulować - odpowiednio do danych wymagań. Powietrze transportowe uchodzi bez przeszkód przez perforowane boczne elementy rotora.

Obracający się separator jest zbudowany w taki sposób, że w bezciśnieniowej dolnej strefie do dyspozycji są zawsze dwie komory separatora do odpowietrzania i usuwania materiału. Gdy komora separatora podczas rotacji wejdzie w dolna, bezciśnieniową strefę, oddzielany materiał wypada z niej pod wpływem siły ciężkości.

Technologia ta zapewnia niewrażliwość na taśmy magnetofonowe i inne długowłókniste materiały stanowiące źródło zakłóceń.

Proces opróżniania wspomagany jest przez strumień powietrza "spłukującego", dzięki czemu uzyskuje się optymalną przepustowość i czyszczenie komór separatora.

kontakt

logo Nestro

Stare Olesno
ul. Kolejowa 2
PL 46-300 Olesno

34/35 09 801
34/35 05 310
info@nestro.pl

formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana
OK

Korzystamy z plików cookies

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj