Cyklony NZ

Cyklony typu NZ to podstawowe urządzenia do separacji powietrza. Mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Współpracują z wentylatorem zarówno po stronie tłoczonej jak i po stronie ssącej. Cyklony typu NZ mają zastosowanie w oczyszczaniu zanieczyszczonego powietrza z różnych rodzajów pyłów ziarnistych oraz włóknistych i mogą pracować zarówno na nadciśnieniu jak i podciśnieniu przy czym praca na podciśnieniu wymaga zastosowania śluzy, separatora lub szczelnego zbiornika.

Zastosowanie cyklonów NZ:

  • samodzielne urządzenie odpylające (stosowane zazwyczaj w tartakach),
  • cyklon rozładowujący, stosowany w instalacjach transportu pneumatycznego,
  • wstępny rozdzielacz materiału poprodukcyjnego, stosowany przed zasadniczą filtracją powietrza (przed odpylaczami workowymi).

Cyklony NZ wykonane są z blachy czarnej 2mm – 3mm. W zależności od wielkości cyklonu, składają się z dwóch, trzech lub czterech skręcanych części tak jak na zdjęciu poniżej. Każdy cyklon jest standardowo wyposażony we właz inspekcyjny, umieszczony w jego dolnej (stożkowej) części. Cyklony są malowane w kolorze niebieskim RAL 5015. W razie wyboru innego koloru, należy zaznaczyć to w zamówieniu.

 

kontakt

logo Nestro

Stare Olesno
ul. Kolejowa 2
PL 46-300 Olesno

34/35 09 801
34/35 05 310
info@nestro.pl

formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana
OK

Korzystamy z plików cookies

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj