tło OD 1977 NESTRO®

O firmie

Produkty i usługi firmy NESTRO® dążą do polepszenia warunków w zakładach pracy i jakości życia dzięki redukcji szkodliwych substancji w powietrzu. Bardziej wydajne wykorzystanie surowców np. przy obróbce drewna (brykietowanie, peletowanie) oraz oszczędność energii zwiększa rentowność przedsiębiorstw naszych partnerów. Dalekosiężny sukces opiera się na nieustannej obserwacji rynku i ciągłym wdrażaniu innowacji. Produkty i usługi NESTRO® już teraz wyprzedzają swój czas. Od wielu lat firma NESTRO® zajmuje się tą problematyką, a rozwiązania które w tym zakresie proponuje są zawsze nowoczesne i pozwalają zaoszczędzić energie, jak również zawsze pozytywnie wpływają na środowisko naturalne. Urządzenia filtracyjne od lat wykazywały znaczne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

W latach 80-tych firma NESTRO® podjęła się zaprojektowania i wyprodukowania pierwszych urządzeń filtracyjnych z zastosowaniem wentylatorów podciśnieniowych zamiast tradycyjnych wentylatorów nadciśnieniowych. Urządzenia te w ciągu następnych lat dynamicznie zdobywały rynek w branży stolarsko-meblarskiej. Z upływem lat zmieniała się również konstrukcja, która dziś jest jedną z najprostszych, najlżejszych i najtrwalszych z pośród wszystkich urządzeń filtracyjnych dostępnych na rynku.

Technika podciśnieniowa firmy NESTRO® z wszystkimi swoimi korzyściami w porównaniu ze zwykłymi urządzeniami na nadciśnienie zdobywa w branży drzewnej i meblowej coraz większe uznanie.

Obok najnowocześniejszej techniki filtracyjnej przyczyniają się do tego również ciągle dalej rozwijana technika magazynowania w silosach NESTRO® oraz systemy wygarniania i spalania materiału poprodukcyjnego w kotłach NESTRO®.

Systemy te wypróbowane od lat w najcięższych warunkach pracy wyróżniają się ekstremalnie wysoką niezawodnością i dyspozycyjnością, a ponadto nie wymagają częstej konserwacji.

Dzięki tej przewadze technologicznej NESTRO® wyrosło w ostatnim czasie - także dzięki intensywniejszej współpracy ze znanymi producentami maszyn do obróbki drewna - do rangi partnera projektów na całym świecie.

I tak na przykład dostarczono w ostatnich latach kompletne urządzenia do Ameryki Południowej, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, które zostały na miejscu zmontowane i uruchomione przez własny serwis firmy NESTRO.

W przypadku wszystkich projektów - zarówno w kraju jak i zagranicą - klienci NESTRO czerpią korzyści z planowania kompletnych rozwiązań, od przyjęcia postawionego problemu i planowania urządzenia do rozruchu i przeszkolenia personelu.

Indywidualne i zależne od specyfiki danego zakładu wymagania wobec poszczególnych urządzeń do odpylania i oczyszczania są dla firmy NESTRO za każdym razem nowym wyzwaniem. Na te warunki skierowana jest technologia NESTRO ze swoją dużą elastycznością i przystosowaniem do różnych warunków pracy.

Grupa NESTRO jest już obecna na całym świecie z biurami sprzedaży i firmami partnerskimi.

W firmie NESTRO klient otrzymuje wszystko „z pierwszej ręki “.

Obok planowania i projektowania optymalnych rozwiązań dla klienta jak i własnej produkcji elementów, wszelkie urządzenia instalowane i uruchamiane są przez własny wysoko wykwalifikowany personel.

Czytaj dalej

Pracuj z nami w Nestro®

Stwarzanie ścieżki kariery nowo zatrudnionym pracownikom i tworzenie nowych miejsc pracy jest dla nas bardzo istotne. Dlatego od początku działalności inwestujemy w rozwój swoich pracowników, poprzez szkolenia związane z wprowadzaniem nowoczesnych systemów sterowań do naszych urządzeń.

Aktualne oferty pracy

Szukasz stałej pracy w okolicach Olesna? Może szukamy właśnie Ciebie?

Dowiedz się więcej

Elektryk (Automatyk - Serwisant)

Dowiedz się więcej

Spawacz / Ślusarz

Dowiedz się więcej

Akcje charytatywne i programy społecznościowe

Działania społeczne podejmowane przez NESTRO wynikają z globalnej strategii firmy. Realizujemy ją poprzez wspieranie lokalnych społeczności, w tym lokalnych organizacji pozarządowych.

 • Szkolnictwo

  Organizujemy innowacyjne praktyki dydaktyczne pod nazwą "Dni Odkrywców Zawodów". To bezcenne dla młodzieży wrażenia i sposób zdobywania wiedzy. Mogą oni w bardzo ciekawy, innowacyjny sposób dowiedzieć się więcej o wybranej firmie i całej branży oraz wybrać odpowiednią ścieżkę kariery.
  Przeczytaj więcej

 • Muzyka

  Wspieramy Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej przy Szkole Muzycznej w Oleśnie, poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu nagłaśniającego. Współfinansowaliśmy Jazzobranie którego gościem był Michał Urbaniak z zespołem Urbanator Days.

 • Warsztaty Terapii

  Wspieramy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Uszycach przed świętami Bożego Narodzenia.

 • Sport

  Duży nacisk kładziemy na rozwój sportowy dzieci i młodzieży, w związku z tym zakupiliśmy im stroje sportowe oraz finansowo wspieraliśmy organizacje międzynarodowego turnieju piłki nożnej Olesno-Landau Pfalz.

 • Kluby młodzieżowe

  Wspieramy dziecięce i młodzieżowe sekcje sportowe Oleskiego Klubu Sportowego.

Złoty Certyfikat
„Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015
Złoty Medal
„Międzynarodowe Targii Poznańskie - Wybór Konsumentów” 2014
Srebrny Laur
„Opolska Izba Gospodarcza - Udana Inwestycja” 2012
Certyfikat Jakości Binzesu
„Przedsiębiorstwo Fair Play” 2014
Firma Roku 2012
„Gala Biznesu” 2013
Certyfikat Dynamiczna Firma
„Dynamiczna Firma” 2012
Złoty Medal
„Drema. Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego” 2013
Gazele Biznesu
„Nestro dołącza do elitarnego klubu Gazele Biznesu” 2013
Dyplom PIP
„Bezpieczeństwo Pracy w Małych Zakładach”

Aktualności