OBEJRZYJ PRODUKT Z KAŹDEJ STRONY

Przytrzymaj lewy przycisk myszy i wykonaj ruch w lewo lub prawo.
lub
Przesuń w lewo lub prawo

Technika odpylania

Prawidłowe odpylanie maszyn stolarskich i centrów obróbczych stanowi w dzisiejszych czasach, podstawowy warunek do oszczędności i obniżenia kosztów eksploatacji maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Czas poświęcony na ręczne lub niezautomatyzowane usuwanie odpadów poprodukcyjnych jest dla Pracodawcy czasem straconym!

Odpady pozostające w maszynie stolarskiej znacząco wpływają na pogorszenie się warunków pracy maszyny, elementy obrabiające są wówczas częściej wymieniane, przegrzewają się, powodują zaproszenie ognia.

Od ponad 40 lat firma Nestro zajmuje się tą problematyką a rozwiązania, które w tym zakresie proponuje są zawsze nowoczesne i pozwalają zaoszczędzić czas i energie, jak również zawsze pozytywnie wpływają na środowisko naturalne.

Firma Nestro ma wiele propozycji w tym zakresie, które uzależnione są od potrzeb klienta oraz od wielkości zakładu.

Dla małych zakładów proponujemy:

  • Filtr workowy typu NASF, który wraz z wentylatorem stanowi urządzenie odpylające. - zaletą takiego urządzenia jest możliwość jego pracy na hali produkcyjnej, bezpośrednio lub tez w określonej odległości od maszyn stolarskich.
  • Filtr stanowiskowy typu NFB, do podłączenia do 1-2 maszyn, - stanowi on idealne rozwiązanie dla zakładu z małą częstotliwością pracy maszyn.
  • Filtr podciśnieniowy typu NE 160, 250, 300, z wyciszonym wentylatorem ssącym. - zwarta budowa i mobilność zapewniają użytkowanie w każdym zakładzie i dają możliwość podłączenia od 1 do 3 maszyn jednocześnie.

Dla średnich i dużych zakładów proponujemy:

  • Filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, który jest przystosowany do oddzielania pyłu i/lub wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h. - zbudowany jest z komór i dlatego istnieje zawsze możliwość rozbudowy takiego urządzenia, w którym zastosowano szereg zabezpieczeń technicznych.

Instalacje redukujące ciśnienie

W urządzeniach filtracyjnych istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu, gdyż mogą powstać eksplozyjne gazy, a podczas wnoszenia materiału lub podczas oczyszczania filtra groźne mieszanki powietrza. Filtry podciśnieniowe są wyposażone w instalacje redukujące ciśnienie tzw. Klapy EX.

Przewód instalacji przeciwpożarowej

W filtrze pośrednim 9/4 wbudowany jest przewód instalacji przeciwpożarowej wykonany z średniociężkiej rury gwintowanej zgodnie z DIN 2440 i kształtek rurowych z żeliwa ciągliwego zgodnie z DIN EN10242 o rozmiarze 1 cal.

Kompleksowe urządzenia filtrujące, podciśnieniowe wraz z wbudowanymi wentylatorami podciśnieniowymi posiadają znaczenie lepsze sprawności dochodzące do 89%.

Wraz z urządzeniami filtracyjnymi firma NESTRO projektuje, dostarcza i montuje kompletne systemy rurowe od maszyn do filtra, wraz z powrotami powietrza oczyszczonego, w przypadku gdy urządzenie znajduje się na zewnątrz zakładu.