OBEJRZYJ PRODUKT Z KAŹDEJ STRONY

Przytrzymaj lewy przycisk myszy i wykonaj ruch w lewo lub prawo.
lub
Przesuń w lewo lub prawo

Odciągi podłogowe Perfekt 17

Czyste rozwiązania w lakierniach z korzyścią dla użytkownika

Firma NESTRO w każdej sytuacji realizowania swoich inwestycji w zakładach produkcyjnych oferuje doskonale zorganizowane, optymalnie dopasowane i wydajne komponenty umożliwiające racjonalizację procesów pracy. Firma zapewnia konkretne know-how, całościowe zaplecze techniczne oraz pełne zaangażowanie w każdy projekt. Wszystkie rozwiązania wykonywane są na konkretne potrzeby, ponadto firma stworzyła koncept systemu modularnego, który w przypadku dogodnych warunków budowlanych klienta pozwala zastosować korzystne rozwiązania technologii „NESTRO Perfekt K17” po znacznie niższych kosztach.

Za sprawą stworzenia linii produktów modułowych: CLASSIC, COMFORT oraz PREMIUM, firma NESTRO może zaoferować klientom optymalne stanowiska do pracy przy lakierowaniu i szlifowaniu powierzchni na wysoką jakość. Każdy z tych produktów stworzony jest zgodnie z know-how, jaki posiada firma i oferuje pełen zakres korzyści wynikających z ich stosowania.

Już system CLASSIC jest w stanie zapewnić pożądaną jakość pracy z bardzo wymagającymi powierzchniami (w zakresach wydajności 7500 m3/h do 9600m3/h), a nawet spełnić najwyższe wymagania jakościowe. System ten przeznaczony jest dla klienta dla którego ważny jest koszt.

Z kolei system COMFORT zaprojektowano dla konsekwentnie oszczędzających energię przy zachowaniu optymalnej jakości stanowiska pracy (w zakresie wydajności do 16 000 m3/h).

System PREMIUM przeznaczony jest dla wymagających najwyższej jakości, w tym profesjonalnych wykończeń wykopaliskowych w zakresie wydajności do 28 000 m3/h.

 

Logistyka procesów nie bez znaczenia

Przed zaproponowaniem rozwiązania NESTRO dokonuje analizy pomieszczeń klienta i jego potrzeb. Optymalny rozkład pomieszczeń, połączony z zawansowanym procesem logistycznym, przyczynić się może do znaczącego zwiększenia efektywności. Nazywamy to doskonałą architekturą miejsca pracy, która musi być dobrze nakreślona jeszcze przed sprowadzeniem urządzeń, za pomocą których zostanie ona stworzona. Korzyści są oczywiste: przejrzyste opisanie miejsc, uporządkowane, czyste strefy, zoptymalizowane procedury pod względem pokonywanych odległości oraz, co nie mniej istotne, usatysfakcjonowani pracownicy.

Firma NESTRO przygotowuje kompletny plan wzorcowy dobierając technologie, tworząc idealne stanowiska pracy, wykonuje projekt sytuacyjny, analizę zużycia energii, analizę przebiegu pracy i analizę zadań.

Mają sposób na oczyszczanie powietrza

Firma NESTRO stosuje i promuje metodę przepływu wyporowego nisko turbulentnego, która gwarantuje doskonałe rezultaty, za sprawa tego, iż oczyszczane jest powietrze w całym pomieszczeniu, a nie tylko w jego poszczególnych częściach. To rozwiązanie zapewnia elastyczność przy pracy z obiektami o rozmaitych kształtach geometrycznych, jak również umożliwia stworzenie wielu stanowisk pracy nawet w bardzo małych pomieszczeniach.

System stwarza najwyższy komfort i wydajność przebiegu pracy możliwe dzięki osobnym strumieniom powietrza dla stanowisk natryskowych i osuszających. Dzięki zastosowaniu przepływu wyporowego nisko turbulentnego nie występuje konieczność poprawek, użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo procesów i standaryzowane procedury.

Oszczędności i ekologia

NESTRO zapewnia, że koszty inwestycji poczynione w obsługiwanych przez firmę zakładach zwracają się bardzo szybko. Co więcej, nakłady na infrastrukturę obniżone są od samego początku. Zastosowanie odpowiednich urządzeń pozwala na uzyskanie oszczędności energii rzędu do 90% przy optymalnej mieszance. Dodatkowe oszczędności uzyskuje się poprzez aktywny odzysk energii i dzięki zapobieganiu biernej konsumpcji energii. Co ważne, rozwiązania te stosować można także przy pracy z lakierami wodnymi. Cechują się one wydajnością filtrów do 99% i cichą pracą. Nie emitują także szkodliwych odpadów.

Najważniejsza jest jakość powierzchni

Zastosowanie technologii „NESTRO PERFEKT K17” znacząco ułatwia radzenie sobie z rozpylonymi w powietrzu substancjami. Skierowane z wysoką dokładnością strumienie powietrza eliminują możliwość wystąpienia turbulencji wpływających negatywnie na jakość i tym samym eliminują również ryzyko nadmiernej aplikacji stosowanej substancji. Nie są więc konieczne kompromisy i przeróbki elementów, które były już pomalowane.

Rozwiązanie NESTRO sprawdza się nawet w produkcji pianin o wysokim połysku, pozwala na obróbkę elementów rożnej wielkości zapewniając stale niezmienną, gwarantowaną jakość. Technologia umożliwia nieskrępowaną pracę przy wielu stanowiskach, zapewniając stałą i równomierną filtrację powietrza.

Mniej stresu przy większej wydajności

Oferowany system umożliwia nie tylko przyspieszenie procesów środowiska pracy, ale również poprawia jego jakość, ogranicza poziom stresu i podnosi wydajność. Spodziewane korzyści to nie tylko oszczędności dochodzące do 30%, ale również zoptymalizowane procesy i efektywniejsza praca.

Poprawione zostają procesy schnięcia, uzyskuje się niezawodną jakość i bardzo długą żywotność, a wszystkie filtry wymienia się łatwo.

Znani ze swojego doświadczenia

Firma NESTRO posiada już wieloletnie doświadczenie w dziedzinie konstrukcji systemów odpylania i lakierownia dla zakładów produkcyjnych dzięki temu oferuje pewne i sprawdzone systemy. Poza gotowymi segmentami produktowymi (CLASSIC, COMFORT, PREMIUM) oferta firmy obejmuje również odpowiadające konkretnym potrzebom rozwiązania systemowe. Firma przeprowadziła pomyślnie ponad 2000 instalacji w fabrykach, jest doświadczona w wielu gałęziach przemysłu oraz gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Produkowane przez Nestro podłogowe systemy odciągu są najważniejszymi produktami wśród instalacji odpylających pochłaniających mgiełkę farb i opary lakiernicze.

Dzięki ekoinnowacyjnej zasadzie wyprowadzania powietrza pionowo do góry i związaną z tym niewielką ilością zawirowań powietrza w pomieszczeniach lakierniczych upraszcza to równomierne odciąganie nadmiaru pyłu. Zwłaszcza podczas lakierowania dużych i nieporęcznych elementów, ekoinnowacyjne odciągi podłogowe przynoszą znaczne korzyści, ponieważ mgiełka farb wychwytywana jest na całej powierzchni.

Zastosowanie automatyki i sterowników zaprogramowanych przez Nestro spełnia szereg wymagań stawianych co do jakości powierzchni, a jednocześnie pozwala na maksymalną oszczędność energii i komfort obsługi.

Odciągi podłogowe to najbardziej efektywna metoda doprowadzania i odprowadzania powietrza w kabinie lakierniczej czyli nawiew od góry i odciąg pod podłogą.

Projektujemy i budujemy indywidualne instalacje – odpowiednie rozwiązania dla każdego typu zapotrzebowania. Urządzenia wyciągowe i nawiew z regulacja obrotów to alternatywa pozwalająca obniżyć koszty!

Nasz system modułowy

  • wysokowydajny wentylator niskoszumowy, skuteczność zależnie od typu do 85%
  • strop nawiewowy z matą filtracyjną klasy EU5
  • szerokość zawsze 50 mm z możliwością powiększenia, wymiary rastra 800 x 500 mm
  • łatwo wymienialne maty filtracyjne
  • nośność: 300 kg/m
  • konstrukcja z profili metalowych nie jest niezbędna
  • dostawa kompletna, wraz z rusztami
  • oddzielne ustawienie wentylatora