OBEJRZYJ PRODUKT Z KAŹDEJ STRONY

Przytrzymaj lewy przycisk myszy i wykonaj ruch w lewo lub prawo.
lub
Przesuń w lewo lub prawo

Lignothermat - opalanie biomasą

Ogrzewanie za pomocą "Lignotermatu" jest nieporównywalne z tradycyjnym opalaniem drewnem. Po uruchomieniu urządzenia wszystko dzieje się niemal samoczynnie.

Ceny energii rosną – NESTRO oferuje ekonomiczne rozwiązanie. Proszę pozwolić naszym doradcom przedstawić sobie już dziś przyszłość związana z ogrzewaniem na biomasę – opłaci się to i Państwu, i środowisku naturalnemu.

Moc   5 – 50 kW  
Czas działania paleniska   do 20 godz.  
Sprawność   do 91,8%  
Materiał   kawałki drewna, duże zrzyny, brykiety  

Mocny i wytrwały pomocnik

Duzy łatwo dostępny zasyp kotła „Lignotermatu” umożliwia wyjątkowo długie działanie urządzenia – do 20 godzin bez dokładania paliwa. Powstawaniu paku i smoły skutecznie zapobiega gorąca wykładzina.

Dwublokowa konstrukcja, w której palenisko i wymiennik ciepła są całkowicie oddzielone od siebie, pozwala wraz z opatentowaną komorą wirową wysokich temperatur uzyskać współczynnik sprawności na poziomie 91,8%. Całkowita izolacja urządzenia zapewnia minimalizacje strat ciepła wskutek wypromieniowania, do poziomu 0,66%.

Czysto i komfortowo

Elektrycznie sterowana dmuchawa wyciągowa umożliwia bezproblemowy "zimny rozruch" kotła. Problemy z rozpaleniem i ujściem dymu są dzięki temu wykluczone. Ponadto dmuchawa stabilizuje proces spalania przez cały czas działania paleniska.

Cecha wpływająca na komfort i bezpieczeństwo:

Wydostawanie się spalin podczas uzupełniania jest wykluczone dzięki odciąganiu gazów wytlewnych. Opcjonalnie "Lignotermat" można wyposażyć w specjalny turbulator w rurach wymiennika ciepła. Możliwe jest wówczas wygodne czyszczenie powierzchni grzejnych za pomocą mechanizmu potrząsającego.